Turniej Pojedynków magicznych w Olkuszu - Podsumowanie

11.09.2018
Dwaj czarodzieje rozmawiają ze sobą w trakcie gry fabularnej
Walka na magię z użyciem różdżek
Czarodzieje uczestniczą w warsztatach z budowania relacji
Dyskusja pomiędzy czarodziejami ze szkoły magii i czarodziejstwa

Wczoraj nasza ekipa wyruszyła z Wrocławia w daleką podróż, prosto do Olkusza. Czytelniku, możesz zapytać czemu gnaliśmy tak daleko? Czyż we Wrocławiu nie ma wystarczająco chętnych na tak atrakcyjną formę spędzania czasu jaką bez wątpienia są LARPy? Już śpieszymy z odpowiedzią. Otóż pewna pracowniczka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu miała misję krzewienia kultury czytelnictwa wśród miejscowej młodzieży. Postanowiła, że zamiast zanudzać dzieci spotkaniem autorskim, zorganizuje im grę fabularną. Jak mogliśmy odmówić tak pięknemu celowi? Pozostało napisać LARPa spełniającego postawione kryteria (Turniej Pojedynków Magicznych) i potem udać się na wyprawę z Wrocławia na Olkusz.

Nie chcemy zdradzać przebiegu rozgrywki, gdyż mogłoby to popsuć atrakcję kolejnym uczestnikom. Zdradzę więc tylko, że gra przyniosła oczekiwany efekt. Po jej zakończeniu uczniowie przyszli pytać o możliwość wypożyczania książek w Olkuskiej Bibliotece.

Dziękujemy organizatorom atrakcji z ramienia biblioteki i szkoły, oraz oczywiście uczestnikom. Bardzo chętnie odwiedzimy Was w przyszłości : )

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry