Timeline Polska

Ilość graczy: 
2-8
Czas gry: 
ok. 15 min.
Umiejętności i wiedza jakich uczy: 
Daty związane z historią Polski
Timeline Polska karty na stole
timeline Polska historyczna gra planszowa
Timeline Polska pudełko
Timeline Polska przykład dokładania kart

Co miało miejsce najpierw - Sejm Niemy czy utworzenie Wojska Kwarcianego. Czy Lecha Wałęsa otrzymał pokojową nagrodę Nobla zanim Andrzej Wajda dostał Oskara? A jak sobie poradzisz z ułożeniem po kolei dat takich trzech wydarzeń jak: Bitwa pod Wiedniem, Wybuch powstania Chmielnickiego i wkroczenie Polaków do Moskwy. Gra Timeline Polska pełna jest tego typu dylematów.

W grze będziemy tworzyć oś czasu na której umieszczać będziemy karty z wydarzeniami historycznymi. Nie musisz znać konkretnej daty, a wystarczy, że wiesz mniej więcej kiedy zdarzyło się dane wydarzenie. Jednak im więcej kart leży już na stole, tym ciężej wpasować swoją, bo masz do dyspozycji mniejsze przedziały czasowe. Dołożenie Powstania giełdy Warszawskiej na początku gry, kiedy na stole leży tylko Chrzest Polski (966 r.) będzie proste (wiadomo, że giełda była później). Jednak kiedy na stole będzie już przykładowo Powstanie Banku Polskiego (1828 r.) to sprawa staje się cięższa. Czy giełda była przed Bankiem czy po? A jeśli dodatkowo leży np. Powstanie Kościuszkowskie (1794 r.) to sprawa staje się jeszcze cięższa. Przykład:


966 r. Chrzest Polski
1794 r. Powstanie Kościuszkowskie
1828 r. Powstanie Banku Polskiego

Czy więc giełda powstała przed Bankiem Polskim, czy po? A jeśli przed Bankiem, to czy również przed Powstaniem Kościuszkowskim, czy po?

Gre można połączyć z innnymi tytułami z serii timeline (np. Nauka i Odkrycia i Wynalazki)

Sugerowany minimalny wiek graczy: od 8 lat

Świat: 
Polska

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry