Pory Roku Seasons - opis

17.02.2017
Pory roku seasons karciana gra o czarodziejach i magii

Przepiękna? Tak! Klimatyczna? Tak! Regrywalna? Tak! Można jej nie lubić? Tak! (Pod warunkiem, że nigdy się w nią nie zagrało).

Mowa tu oczywiście o grze planszowej Pory Roku. Od pierwszego spojrzenia gra zachwyca swoimi grafikami na kartach, kolorowymi kostkami i spójnością kolorystyczną pozostałych elementów. Współczesne gry przeważnie mają ładną grafikę (kto lubi grać w brzydkie gry?), aczkolwiek Pory Roku biją tu wszelką konkurencję na głowę. No, ale przejdźmy do konkretów.

Każdy z graczy wciela się w czarodzieja biorącego udział w turnieju o tytuł Arcymaga Pór Roku. Brzmi dumnie, czyż nie? Aby to osiągnąć gracze będą rzucali wymyślne zaklęcia (czyt. zagrywali karty) tworzące potężne artefakty i przyzywające zaczarowane istoty. Niezwykle istotny jest czas i kolejność wykładania kart. Niektóre wypadałoby zagrać jak najszybciej (aby ich efekt kumulował się przez całą grę). Inne powinny odczekać prawie do samego końca, aby wtedy popsuć szyki innym graczom(na końcu, żeby nie zdążyli tego odkręcić). Do tego niektóre z kart można świetnie połączyć z innymi, żeby zmaksymalizować efekty ich działania. Nie jest to rzecz jasna konieczne. No chyba, że chcielibyście wygrać.
W trakcie gry, gracze będą również wybierać kostki z różnymi zestawami symboli. Będzie to wpływać na surowce jakie otrzymają, ale wpłynie też w pewien sposób na upływ czasu. A należy się spieszyć, żeby w ciągu 3 lat zdążyć rzucić wszystkie czary.

Gra posiada kilka poziomów zaawansowania (3 w podstawowej rozgrywce, a kolejne w 2 dodatkach). Kolejne poziomy są coraz trudniejsze, ale jednocześnie pozwalają się coraz bardziej cieszyć rozgrywką wprowadzając więcej ciekawych mechanizmów, interakcji i długofalowych strategii.

Plusy:
- Przepiękne wykonanie
- Magiczny klimat gry.
- Duża regrywalność (czyli możliwość rozegrania wielu unikatowych partii).
- Kilka poziomów zaawansowania.

 

Minusy:
- Konieczność rozgrywania z nowicjuszami podstawowego wariantu rozgrywki (dającego najmniej możliwości). Nowi gracze rzuceni na zasady zaawansowane mogą się dobrze bawić, ale z dużym prawdopodobieństwem przegrają.

Już dziś zamów Pory Roku jako jedną z atrakcji na swoje urodzinowe spotkanie z grami planszowymi.

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry