Martwa Zima Długa Noc

Ilość graczy: 
2-5
Czas gry: 
ok. 1- 2 godzin
Martwa zima długa noc postacie zombie bandyci ocaleli
Martwa Zima Długa noc plansza
Martwa Zima Długa noc postacie
Martwa Zima Długa noc pudełko przód
Martwa Zima Długa noc pudełko tył

Martwa Zima Długa Noc to gra którą szkoda byłoby wyciągnąć na stół w słoneczny letni dzień. A jest tak ze względu na klimat. Otóż w Martwej Zimie gracze wcielają się w rolę ludzi żyjących podczas ostrej zimy w post-apokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. 

A co chodzi w tym dokładniej? Każdy gracz dostaje na początek do kierowania 2 postacie zaczynające swoją przygodę w koloni ocalałych. Jednak coś trzeba jeść, więc część postaci uda się świat w poszukiwaniu potrzebnych przedmiotów. Szybko bowiem okazuje się, że oprócz jedzenie przydatna jest broń, lekarstwa czy książki. Książki? Ano książki pełnią w tej grze dość specyficzne miejsce, bowiem zwiększają umiejętności postaci. A np. taka nauka jak szybko i sprawnie zbudować barykadę może człowiekowi ocalić życie. Oprócz tego kolonia ma jakiś długoterminowy cel. W zależności od scenariusza trzeba będzie walczyć z bandytami, zabezpieczać konkretne lokacje, czy zdobyć potrzebne przedmioty. Oprócz tego każdy z graczy ma swój indywidualny cel, niekoniecznie w pełni zgodny z celem koloni. Gracze sami muszą decydować jak bardzo skupiać się na swoim indywidualnym celu, a jak bardzo na wspólnym celu grupy. Jakby tego było mało istnieje spora szansa, że jeden z graczy jest zdrajcą, którego jednym z celów jest zniszczenie kolonii. To powoduje nieustanną paranoje i zwiększa trudność wykonywania celów indywidualnych. Dzieje się tak ponieważ jeśli inni gracze uznają, że to Ty jesteś zdrajcą, mogą Cię wygnać z kolonii. Gra ma jeszcze wiele istotnych elementów i zmiennych takich jak np. zagrożenia, przed którymi będzie stawać kolonia, czy tytułowe karty rozdroży wprowadzające dodatkowy smaczek fabularno- mechaniczny.

Martwa Zima Długa Noc to samodzielny dodatek do podstawowej wersji gry(Martwa Zima). Pomiędzy tymi dwoma tytułami można spokojnie wymieniać prawie całą zawartość (postacie, przedmioty, zagrożenia, cele itd.)

Minimalny sugerowany wiek graczy: od 14 lat

Świat: 
Post-apokaliptyczny

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry