Martwa Zima

Ilość graczy: 
2-5
Czas gry: 
1 - 4 godziny (zależnie od scenariusza i ilości graczy)
Martwa Zima gra rozdroży
Martwa Zima postacie
Martwa zima dead winter zombie survival przetrwanie
Martwa Zima gra na urodziny
Martwa Zima gra planszowa o zombie i rozpaczy
Martwa Zima gra postapokaliptyczna
Martwa Zima pudełko gra o kolonii ocalałych

Na zewnątrz jest tak zimno, że zamarzają mi palce. Wczoraj nic nie jedliśmy, więc mam nadzieję, że John przyniesie jakieś puszki. Przydałaby się też jakaś broń, bo zombie niedługo mogą się przebić przez barykady. Ehhh ile bym dała za krótkie wakacje. Zamiast tego trzeba się wziąć za sprzątanie, bo śmieci już się prawie wysypują z tego pomieszczenia na końcu korytarza.

Martwa Zima gra rozdroży to postapokaliptyczna rzeczywistość kolonii ludzi ocalałych w świecie zdominowanym przez zombie. Trzymają się razem żeby przetrwać i zrealizować wspólny cel. Jaki? Ano zależy w jakim scenariuszu. Czasem trzeba będzie zebrać wystarczająco duże zapasy jedzenia, żeby dożyć do wiosny, a czasem oczyścić najbliższą okolicę kolonii z zombie. Jakby tego było mało, każdy gracz ma też swój cel indywidualny. Tylko od Ciebie zależy na ile skupisz się na dobru kolonii, a na ile na realizowaniu własnych interesów. Sprawa staje się tym bardziej zawiła, że istnieje ryzyko, że jeden z graczy jest zdrajcą, któremu zależy na zniszczeniu kolonii. Dlatego w grze może się udzielać paranoja. Zwłaszcza, jeśli rozgrywka toczy się wieczorem, w słabo oświetlonym pomieszczeniu, z odpowiednią muzyką... Jakby powyższe utrudnienia nie wystarczały, gracze muszą przeciwdziałać kryzysom. Ot trzeba uzbierać trochę paliwa, żeby ogniem odstraszyć zombie, albo złożyć się na daninę dla bandytów, żeby zostawili was w spokoju. Jeśli nie poradzicie sobie z zagrożeniem, to jeszcze nie jest tragicznie. Staną się jakieś złe rzeczy, ale macie szansę przeżyć. Tragicznie stanie się jeśli wasze morale spadnie do zera. Będzie to oznaczać wasz koniec. Zostawicie kolonie na pastwę losu i przegracie. Chyba, że jesteś zdrajcą. Wtedy masz szansę skorzystać.

Martwa Zima to turowa gra kooperacyjna. Jej główne cechy to niesamowity klimat i spora złożoność zasad. Na plus trzeba też oddać pewne sposoby regulowania poziomu trudności. Gre można łączyć z dodatkiem Martwa Zima Długa Noc.

Sugerowany minimalny wiek graczy: od 13 lat

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry