Fabularne - Larpy

Czy czasem oglądając film masz wrażenie, że uczestniczysz w wydarzeniach na ekranie? Że akcja toczy się wokół Ciebie? Że to, co stanie się dalej z wiedźminem, politykiem, kowbojką, mafiosem czy czarodziejką ma większe znaczenie niż świat wokół Ciebie? Czy czasem chcesz, aby postać na ekranie zrobiła coś inaczej niż robi? Myślisz sobie wtedy, że to, co robi jest głupie i że Ty byś to zrobił całkowicie inaczej? A jeśli otrzymasz taką możliwość?...

Czym są gry fabularne - LARPy: Rodzaj gry fabularnej w której każdy z uczestników wciela się w jakąś rolę z wybranego przez organizatora scenariusza. Każdy uczestnik dostaje garść informacji o postaci w jaką się wcieli – jej historię, motywację, cele. Przez kolejne kilka godzin będzie miał okazję zobaczyć co by było gdyby naprawdę był czarodziejem, Indianką, premierem, agentką wywiadu czy najemnikiem. Ponieważ inni gracze wcielą się w postacie z tego samego scenariusza czeka Was spotkanie Konwentu Magów, wcielenie się w bossów Dolnośląskiej Mafii czy pilne spotkanie oficjeli III RP. Gracze nie muszą uczyć się żadnych tekstów na pamięć - wystarczy, że postarają się mówić i działać jak postać w którą się wcielają.

 W celu zwiększenia zabawy i ułatwienia wcielenia się w rolę, udostępniamy graczom  rekwizyty związane z ich postaciami. Przykładowe rekwizyty to elementy stroju (kapelusze, płaszcze, pasy, rękawiczki), repliki broni (rewolwery, miecze, łuki) czy przedmioty fabularne (złoto, papiery wartościowe, testament zmarłego dziadka, mapa skarbu).

Przykład: Akcja LARPa toczy się w średniowieczu. Jeden z graczy - Jacek wciela się w postać rycerza, który zmierza na turniej organizowany przez księcia. Drugi z graczy - Tomek odegra postać karczmarza, prowadzącego zajazd, w którym zatrzymał się Jacek. Graczka - Ania, wcieli się w rolę szpiega reprezentującego interesy sąsiedniego księstwa. Kolejny gracz - Artur zagra jako...

Akcja LARPów może się toczyć w dowolnym czasie i miejscu, np.:
- teraźniejszość - klimat mafii, polityków, wysokiej kadry menadżerskiej, wojska, korporacji
- przyszłość - roboty, kosmici, podróże międzyplanetarne
- przeszłość - Dziki Zachód, rycerze, starożytny Rzym, Cesarstwo Austro-Węgierskie
- świat inspirowany ulubionym filmem, książką, grą, serialem.

Na czym polega nasza usługa (LARP- Gra Fabularna):
- Przyjeżdżamy pod wskazany przez Ciebie adres w wybranym przez Ciebie dniu. (Jeśli masz problem z miejscem - daj nam znać. Pomożemy Ci coś znaleźć.)
- Bierzemy ze sobą:

 • scenariusz rozgrywki zawierający niezbędne informacje o świecie
 • karty postaci opisujące historie postaci, ich cele i posiadaną wiedzę
 • elementy strojów i przedmioty fabularne pomagające uczestnikom wczuć się w klimat rozgrywki

- Robimy wprowadzenie dla osób które pierwszy raz grały w LARPy. W razie potrzeby dodajemy do tego warsztaty pomagające w danej rozgrywce.
- Rozdajemy wszystkie niezbędne elementy graczom, oraz wprowadzamy ich w rozgrywkę.
- Wcielamy się w rolę postaci ze świata (NPCów), które mają pomagać graczom w rozgrywce, budują klimat, pozwalają graczom zaobserwować na czym polega gra w LARPy.
- Pełnimy ponadto rolę mistrzów gry (tj. rozstrzygamy spory, odpowiadamy na wątpliwości graczy, pomagamy początkującym albo zagubionym postaciom, w razie potrzeby wprowadzamy dodatkowe wydarzenia).
- Ogłaszamy zakończenie i opowiadamy wam jak wg. nas potoczyłyby się wasze dalsze losy.

Dla Kogo: LARPy są idealnym pomysłem na zabawę w większym gronie. Więcej ludzi oznacza więcej wątków, intryg i knucia. To świetny pomysł na urodziny, integracje czy po prostu na mile spędzony czas, pozwalający się oderwać od rzeczywistości. Sprawdzi się jednak równie dobrze w każdej innej okazji, na której zgromadzi się kilka - kilkadziesiąt osób chętnych do gry (sylwester, ślub, wieczór kawalerski lub panieński, 18-tka, Halloween, walentynki, dzień dziecka, dzień wagarowicza itd.)

LARPY NA ZAMÓWIENIE:
- Jeśli chciałbyś zamówić na urodziny któryś z naszych LARPów i chciałbyś w nim coś zmienić (np. dopisać postacie czy dodać wątki)-  daj nam znać, a my postaramy się dopasować LARPa do Twoich potrzeb.
- Jeśli chciałbyś zamówić LARP w wybranym przez Ciebie świecie - to możemy go dla Ciebie napisać. Skontaktuj się z nami jak najwcześniej przed grą, żeby dać nam czas na dopracowanie scenariusza.

 • Kobieta zombie o krwawiącej twarzy
Ilość graczy:
od 5 do 30 osób
 • Akcesoria do LARPów Westernowych (dla kowbojów i Indian)
Ilość graczy:
od 5 do 30 osób
 • Fantastyczne rasy z europejskiej gry fabularnej w klimacie fantasy
Ilość graczy:
od 8 do 29 osób
 • Walka wywiadów podczas gry fabularnej w klimacie II WW
Ilość graczy:
od 12 do 40 osób
 • Czarodziejka ognia rzuca zaklęcie w grze fabularnej
Ilość graczy:
od 6 do 18 osób
 • Graczka - czerwona czarodziejka podczas gry wykorzystuje manę
Ilość graczy:
od 8 do 15 osób
 • Dolnośląski mafiozo w deszcowcu i kapeluszu
Ilość graczy:
od 12 do 16 osób
 • Postacie na grze fabularnej - czarodziej, rycerz, zwiadowca i wiedźma
Ilość graczy:
od 8 do 15 osób
 • Czarodziejka - nauczycielka celująca różdżką w niebo na LARPie
Ilość graczy:
od 6 do 10 osób
 • Dwójka magów rzuca w siebie czarami na grze fabularnej
Ilość graczy:
od 11 do 25 osób
 • Plan taktyczny obrazujący tło historyczne LARPa - rekwizyt
Ilość graczy:
od 5 do 12 osób

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry