LARP Imperia Europy Fantasy - recenzja z Wrocławia

04.02.2018
Gracze siedzą w trakcie fabularnej gry i dyskutują o losach świata
Mag negocjuje z wampirem podział świata fantasy pomiędzy imperia
Uczestnicy gry fabularnej negocjują warunku współpracy ras fantasy

LARP Imperia Europy Fantasy miał swoją premierę w dniu wczorajszym w bibliotece na Wrocławskim rynku. Mimo szalejącej grypy udało się zebrać śmiałków chętnych do przeniesienia się na kilka godzin do innej rzeczywistości. Co więcej, miejsca zajęto w kilkadziesiąt minut po ogłoszeniu zapisów, także w tej materii – sukces. Gracze przebrali się w stroje w klimacie fantasy a następnie wysłuchali wprowadzenia. Nowi gracze dowiedzieli się jak się gra w LARPy, poznali zasady bezpieczeństwa i można było zaczynać. Stojące w kącie stanowisko do podpisywania umów było przez graczy traktowane z pewną nieśmiałością. Jednak kiedy Gnomy spisały pierwszy traktat leżącymi tam gęsimi piórami, worek z umowami się rozwiązał. Co i rusz ktoś coś negocjował i podpisywał. Koalicje i sojusze tworzono spiskując po kątach. W ciągu całej gry odbyło się kilka pojedynków zwiększając chwałę niektórych z wojowników.

W kwestiach fabularnych najciężej oberwały Gnomy – wstrząsane wojną domową i Beduini odpierający ataki koalicji 3 innych państw. Więcej szczegółów nie będziemy zdradzać, bo przecież możesz drogi czytelniku chcieć zagrać w w/w LARPa.

Kolejny LARP we współpracy z Lożą Fantastyczną odbędzie się we Wrocławiu w kwietniu. Zgodnie z zapotrzebowanie graczy, oddamy do ich dyspozycji Konwent Magów. Wszelkie szczegóły dostępne są na naszym profilu na fb.Jeśli  natomiast zapragniesz, drogi czytelniku, zagrać w tego LARPa podczas swoich urodzin lub na przykład wieczoru panieńskiego - skonaktuj się z nami.

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry