Kawerna rolnicy z jaskiń

Ilość graczy: 
1-7
Czas gry: 
ok.30 minut na każdego gracza
Kawerna rozbudowana gra planszowa o krasnoludach
Kawerna plansza graczy
Kawerna figurki pies, świnia, zboże, koń, krowa, kamień
Kawerna w trakcie rozgrywki
Kawerna pudełko gry od Lacerty
Kawerna gra ekonomiczna z mnóstwem elementów

Czy nie kusiło Cię nigdy, żeby zostać krasnoludem? Ehhh... kopać rudę w kopalni, przetapiać ją na broń i wyprawiać się na łupy. Ewentualnie chodować zwierzątka i obsiewać pola w przerwach między budowaniem nowych pomieszczeń swojej jaskini? Ty jako głowa małej krasnoludzkiej rodziny musisz dbać o wszystkie aspekty życia. Możesz rozbudowywać swoją chatkę powiększając jaskinię jak również karczować las przed domem pod pastwiska i pola uprawne. Hoduj konie, dziki, owce, osły i psy a najlepiej wszystkie powyższe. Pamiętaj jednak, że wprawdzie zwierzęta co jakiś czas będą się mnożyć, ale ty i twoja rodzina musicie co jakiś czas coś zjeść. Możesz oczywiście żywić się zbożem czy warzywami, ale dobrze gdybyś zostawił jakieś nasiona do obsiania w następnej turze, inaczej nic nie wyrośnie na polach.

W swojej turze każdy z graczy będzie wysyłał jednego ze swoich krasnoludów na wspólne pola akcji. Dzięki temu będzie pozyskiwał nowe surowce, ulepszenia (pomieszczenia), malutkie krasnoludziątka czy będzie wykuwał broń lub chodził na wyprawy. W trakcie gry odkryte zostaną kolejne pola dające nowe możliwości. Ten kto najbardziej rozwinie dobrobyt swojej krasnoludzkiej rodziny - wygra.

Uwaga. Gra kawerna jest przeznaczona dla bardzo zaawansowanych graczy i długich rozgrywek. Jeśli spodobała Ci się formuła, ale uważasz, że może być dla Ciebie troszkę za bardzo skomplikowana to polecamy Ci zagranie w inną bardzo podobną grę (tego samego autora) - Agricola. Żeby zamówić którykolwiek z powyższych tytułów w ramach naszego Spotkania z Grami Planszowymi po prostu skontaktuj się z nami

Sugerowany minimalny wiek graczy: od 12 lat

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry