Planszowe

Wolisz wymyślać strategię czy ćwiczyć refleks? Bardziej kręci Cię odkrywanie nowych lądów czy wspominanie PRLu? Chciałbyś się czegoś nauczyć czy świetnie bawić? A może jedno i drugie? Rozegranie nawet niewielkiej ilości gier (spośród wszystkich jakie posiadamy) zajmie Ci sporo czasu i przyniesie mnóstwo zabawy. Wszystko czego się nauczysz potraktuj jako dodatkową korzyść. Pamiętaj - żadna gra, nie rozegra się sama. Do tego, potrzebny jesteś Ty!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś kupić lub dostać grę i nigdy w nią nie zagrać? Może nawet próbowałeś przeczytać instrukcję, ale była zbyt długa i zbyt skomplikowana. A może masz już dosyć takich samych gier, w których rzucasz kostką i idziesz pionkiem po planszy o tyle oczek ile wyrzuciłeś? Może chciałbyś zobaczyć gry planszowe o większym stopniu trudności? Może zainteresowałyby Cię gry w których używasz blefu, refleksu, współpracy z innymi graczami, czy po prostu miło sie bawisz? Pomożemy Ci znaleźć i przetestować różne tytuły najlepiej dostosowane do twojego gustu. Jeśli któryś z nich Ci się spodoba, to będziesz mógł go spokojnie kupić wiedząc, że nie musisz już czytać instrukcji, a ten tytuł jest warty, żeby w niego zagrać jeszcze wiele razy. Czyż nie jest co ciekawy sposób na spędzenie wolnego wieczoru? A może nawet można by zorganizować urodzinowe spotkanie z grami planszowymi?

Czym są gry planszowe: Jeśli kojarzą Ci się  Scrabble, Eurobiznes, Magia i Miecz czy Chińczyk to są to, oczywiście prawidłowe przykłady gier planszowych. Skojarzenie to jest na podobnym poziomie trafności, jak kojarzenie samochodu z maluchem. W zasadzie ciężko dyskutować o tym, że maluch jest autem, ale czy wyczerpuje to temat samochodów i ich możliwości? Tak samo jest z grami planszowymi- oferują dużo więcej możliwości niż tytuły znane od 30 lat. Możesz poruszać się po planszy inaczej niż rzucając kostką.  Zresztą, kto powiedział, że plansza służy tylko do poruszania sie po niej? Może teraz służy ona do budowania Twojego imperium? A możemy pójść jeszcze krok dalej i pokazać Ci ogrom gier planszowych, które w ogóle nie posiadają planszy! A co z grami, w których zaczyna się liczyć Twoja współpraca z innymi graczami, Twoja kreatywność czy Twoja umiejętność logicznego myślenia? Oczywiście, że takie są! Tak samo jak gry, które pomogą Ci zapamiętać historyczne daty, wryją Ci do głowy mapę Europy czy pozwolą Ci odróżniać portrety Gierka od Breżniewa (i na odwrót). A do tego cała ta wiedza jest gratis! bo przecież grasz dla zabawy. A, że nauczysz się czegoś przy okazji... No cóż... Mamy nadzieję, że jest to poświęcenie, na które jesteś gotów!

Usługa dla osób prywatnych:
- Przyjedziemy z wybranymi przez Ciebie tytułami pod wskazany przez Ciebie adres (możemy pomóc Ci wybrać najciekawsze dla Ciebie gry)
- Wytłumaczymy zasady Tobie i pozostałym graczom.
- Pomożemy wam jak najszybciej zrozumieć o co chodzi w danych grach.
- Będziemy sędziować rozgrywkę i rozwiewać wątpliwości.
- Zostaniemy z wami do samego końca.
 

Usługa dla firm:
- Utworzenie stanowiska wypożyczania gier planszowych. Pracownicy doradzają przy wybieraniu tytułu dopasowanego do preferencji graczy. W razie potrzeby pomagają uczestnikom zrozumieć zasady i ewentualnie sędziują spory.
- Wykłady lub warsztaty n/t "Jak wygrywać w grach planszowych".
 

Dla kogo: Gry planszowe nadają się znakomicie na takie okazje jak, urodziny, rocznica ślubu, randka, czy po prostu na wolny wieczór. Jeśli jesteś sam/ z dziewczyną/ narzeczonym/ żoną/ przyjacielem / kolegami lub nawet z teściami to już jest Was wystarczająco dużo, żeby zagrać w jakąś grę planszową.

Wybór gry: Zdajemy sobie sprawę, że wybranie odpowiedniej gry planszowej może okazać się wyzwaniem. Dlatego jeśli masz jakikolwiek dylemat czy pytanie - daj nam znać. Pomożemy i doradzimy, aby wieczór z naszymi grami okazał się niezapomnianą atrakcją.

Czas gry: Czas gry jaki podajemy przy każdej grze jest orientacyjną wartością i w dużej mierze zależy od graczy i ich sposobu gry. Do każdego tytułu należy ponadto doliczyć czas na wytłumaczenie zasad.

 • 111 alarm dla Warszawy II wojna światowa
Ilość graczy:
od 2 do 2 osób
 • 303 luftwaffe kontra dywizjon 303 bitwa o anglie
303
Ilość graczy:
od 2 do 2 osób
 • 4 in a row kolko i krzyzyk gomoku
Ilość graczy:
od 2 do 2 osób
 • 5 sekund plansza
Ilość graczy:
od 3 do 6 osób
 • 5 sekund junior plansza
Ilość graczy:
od 2 do 6 osób
 • 5 sekund es plansza
Ilość graczy:
od 3 do 6 osób
 • 6 bierze gra karciana
Ilość graczy:
od 2 do 10 osób
 • 7 Cudów świata karciana gra planszowa
Ilość graczy:
od 2 do 7 osób
 • 7 cudów świata pojedynek gra dla dwóch graczy
Ilość graczy:
od 2 do 2 osób
 • 7 w obronie Lwowa 1920 r. wojna polsko-bolszewicka
Ilość graczy:
od 2 do 2 osób
 • Achaja Ziemiański gra planszowa
Ilość graczy:
od 2 do 5 osób
 • Agricola gra o własnej ziemii hodowli i uprawie
Ilość graczy:
od 1 do 4 osób
 • Agricola chłopi i ich zwierzyniec urodzinowa gra dla 2 osób
Ilość graczy:
od 2 do 2 osób
 • Alhambra planszowa gra o budowaniu
Ilość graczy:
od 2 do 6 osób
 • Avalon pani jeziora resistance gra imprezowa
Ilość graczy:
od 5 do 10 osób
 • Bang! Pojedynek gra o kowbojach ,szeryfach i bandytach
Ilość graczy:
od 2 do 2 osób
 • Belfort plansza
Ilość graczy:
od 2 do 5 osób
 • Blockers gra planszowa w układanie symbolów
Ilość graczy:
od 2 do 5 osób
 • Boggle
Ilość graczy:
od 2 do 8 osób
 • Carcassonne gra na urodziny dla dzieci i dorosłych
Ilość graczy:
od 2 do 5 osób

Strony

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry