Czerwona preria

Ilość graczy: 
5-30
Czas gry: 
W dużym stopniu zależy od graczy, jednak nie dłużej niż 5 godzin.
Akcesoria do LARPów Westernowych (dla kowbojów i Indian)

Ciekawiło Cię kiedyś jak wyglądało życie na Dzikim Zachodzie? Chciałeś poczuć się szeryfem przechadzającym się główną ulicą. Chciałaś po całym dniu w gorącu zajrzeć do saloonu i przepłukać gardło chłodnym napitkiem? Chciałeś zasiąść do pokerowego stolika i obstawić tam złoto wypłukane przez cały dzień w pobliskim strumieniu? Przecież fortuna w końcu musi się do Ciebie uśmiechnąć i wygrasz jakąś większą kwotę. Chciałeś spotkać Indian, kowbojów czy kawalerzystów przyjeżdżających w ostatniej chwili i ratujących obywateli od śmierci?  A może chciałabyś sprawdzić jak to wyglądało z innej perspektywy niż na westernie? Jakie decyzje podejmował burmistrz? Czy sędzia naprawdę był bezstronny?  Czy prosty farmer miał wpływ na życie całego miasta? A chcesz się przekonać?

Opis fabuły LARPa: Wmówiono nam, że na Dzikim Zachodzie Ci źli walczyli zawsze z tymi dobrymi. Że bandyci rabowali uczciwych obywateli, a wojsko przybywało na czas. Że najciekawszymi postaciami byli rewolwerowcy i karciani oszuści. Pozwól jednak, że coś Ci powiem. Każdy z ludzi, żyjących w tamtych czasach miał swoje własny plany, marzenia i ideały. Każdy z nich chciał osiągnąć coś dla siebie lub dla swojej rodziny/plemienia/miasta. Każdy z nich posiadał swoje sekrety. A przynajmniej... mogło tak być!

Każde wydarzenie jakie zachodzi w mieście i wokół niego, ma swoich zwolenników i przeciwników. Wojskowy fort nieopodal to przecież większe zabezpieczenie przed bandytami, ale oznacza też wyższe podatki, pijanych żołdaków na ulicach czy osłabienie handlu z Indianami. Każdy z tych czynników również ma swoich popleczników i oponentów. No bo przecież osłabienie handlu z Indianami nie będzie się opłacać jednym handlarzom, ale drugim już jak najbardziej. Jeśli dodamy do tego wątki osobiste to tworzy się naprawdę skomplikowana łamigłówka. Podejmiesz się jej rozwiązania?

Wciel się w role członka jednej z frakcji: Bywalców z Saloonu, Wojskowych, Indian, Władzy i Obywateli miasta Goldville. Realizuj cele związane ze swoją frakcją, jak również cele osobiste wynikające z Twojej historii. Czy opowiesz sie za ograniczeniem dostępu do broni palnej czy przeciw? Jakie będzie twoje zdanie w kwestii rozbudowy kolei. Co powiesz na propozycję usunięcia z miasta Indian? Przekonajmy się. Wystarczy, że już teraz zamówisz tego LARP'a a czas pokaże co uda Ci się osiągnąć, poza dobrą zabawą.

Dodatkowe informacje o LARPie:

Rzecz dzieje się w roku 1850 na pograniczu Texasu i Nowego Meksyku.

LARP miał swoją premierę na Opolconie (w Opolu) w 2016 roku

Świat: 
Dziki Zachód

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry