Carcassonne

Ilość graczy: 
2-5
Czas gry: 
ok. 30- 45 min.
Carcassonne gra na urodziny dla dzieci i dorosłych
Carcassonne miasta drogi klasztory i pola
Carcassonne pudełko gra roku 2001

Usiądź z przyjaciółmi do rozgrywki i przekonaj się, który z was okaże się sprytniejszym budowniczym. Rozbuduj tytułowe Carcassonne (miasto na płd. Francji), tak aby zdobyć przy tym najwięcej punktów. Liczy się każda droga, każdy fragment miasta, każde pole i każdy klasztor. Pamiętaj jednak, że punkty dostanie tylko ten kto jako pierwszy zajął daną strukturę. No chyba, że...

Każdy gracz w swojej kolejce dokłada jeden kafelek terenu do istniejącej już mapy, tak aby nowy element pasował do już położonych (miasta do miast, drogi do dróg a pola do pól). Oprócz tego gracz będzie mógł oznaczyć jako swój, jakiś rodzaj terenu(Miasto, Drogę, Klasztor lub Pole uprawne) na kafelku, który właśnie wyłożył. W przyszłości gracz będzie dostawał punkty za wszystkie swoje struktury. Trzeba jednak uważać, bo liczba znaczników własności jest ograniczona. Jeśli Ci się skończą to będziesz musiał czekać, aż któryś z nich skończy swoją pracę.(np. Miasto zostanie zbudowane)

Dla młodszych graczy jest to poważny tytuł rozwijający mocno ich zdolności intelektualne. Dla starszych i bardziej doświadczonych planszówkowiczów gra ta będzie miłym i lekkim przerywnikiem pomiędzy cięższymi pozycjami.

Sugerowany minimalny wiek graczy: od 8 lat

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry