Agricola

Ilość graczy: 
1-4
Czas gry: 
ok.30 minut na każdego gracza
Agricola gra o własnej ziemii hodowli i uprawie
Agricola atrakcja na urodziny
Agricola zbliżenie planszy
Agricola wersja dla graczy pudełko gry lacerty

Zaczynasz tylko z małżeństwem żyjącym w skromnej drewnianej chacie składającej się tylko z dwóch izb. Jeśli nie chcesz zdechnąć z głodu, to trzeba się brać do roboty. Możesz obsiać pola albo brać się za hodowlę zwierząt. A najlepiej jedno i drugie Do chaty można dobudować kolejne izby i dzięki temu starać się o dzieci. Można też przebudować ją na budynek kamienny lub ceglany. Czujesz już ten komfort? No to trochę za wcześnie, bo w międzyczasie cały czas trzeba uważać, żeby jedzenia starczyło na wyżywienie twoje rodziny. Dzieci oznaczają więcej rąk do pracy, ale przecież też trzeba je karmić. Jakie masz jeszcze możliwości? Ano możesz zatrudniać pomocników albo budować dodatkowe usprawnienia takie jak np. piec chlebowy. Dzięki temu wyżywienie sie zacznie stanowić mniejszy problem, ale najpierw trzeba uzbierać odpowiednią ilość surowców.

Gracze będą wysyłać członków swoich rodzin na różne pola akcji dające im odmienne korzyści. Czasem będzie to drewno czy jedzenie, innym razem możliwość obsiania pól, czy rozbudowania chaty. Im więcej członków rodziny tym więcej akcji w turze możesz wykonać, ale jak już chyba wspominaliśmy - każdy członek to więcej jedzenia do pozyskania.

Wygra ten kto przyczyni się do największego wzrostu komfortu życia swojego i swojej rodziny. Gra posiada również osobny wariant dwuosobowy, który możesz znaleźć tutaj. Skontaktuj się z nami i zamów tą z nich, która bardziej odpowiada Twojemu planowi na Spotkanie z Grami Planszowymi.

Sugerowany minimalny wiek graczy: od 12 lat

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry