W 80 lat po 1939 r

Ilość graczy: 
5-12
Czas gry: 
W dużym stopniu zależy od graczy, raczej jednak nie dłużej niż 3 godziny.
Umiejętności i wiedza jakich uczy: 
Polska geopolityka, aktorstwo, improwizacja
Plan taktyczny obrazujący tło historyczne LARPa - rekwizyt

Opis: Wybuch drugiej wojny był nieunikniony, przynajmniej od pewnego momentu. Kiedy zaangażowano już ogromny kapitał i miliony ludzi na świecie - coś musiało się stać. Jednak o przebiegu wojny decydowały nie tylko rzeczy ważne i wymagające wysiłku rzesz ludzi. Czasem szale przeważały drobnostki, takie jak prywatne poglądy i decyzje poszczególnych ludzi, czy zagarnięcie przez wroga jednej malutkiej informacji.

Podobno historia lubi się powtarzać. Co by się stało, gdyby w obecnych czasach pojawiła się sytuacja podobna do tej z 1939-ego roku? Wystarczy zmienić kilka detali, dodać garść faktów i otrzymujemy inną rzeczywistość. Świat w którym Niemcy chciałyby przejąć nasze zachodnie i północne ziemię. Świat, w którym Anglicy znowu gotowi są puścić niemiecki walec na wschód. Amerykanie ponownie interesują się przede wszystkim dalekim wschodem.

Rzecz jasna, zmieniły się detale. Głównym wrogiem USA nie jest już Japonia, lecz Chiny. W Rosji nie panuje już komunizm. Polska jest rządzona przez... No właśnie, przez kogo?

Wciel się w rolę jednego z polskich dygnitarzy. Decyduj o losach Polski, Europy i całego świata. Utrzymasz pokój na granicach za wszelką cenę, czy popchniesz świat do wojny? Czy okażesz się patriotą czy zdrajcą? Czy historia zapamięta Cię jako głupca nie rozumiejącego co się wokół niego dzieje, czy jako mędrca - zbawcę narodu? Zadecyduj sam.

LARP ściśle polityczny – gracze wcielają się w polityków, członków polskiego rządu. Gra fabularna, która przypomina trochę dyskusje polityczne obserwowane w TV (ale tym razem to Ty możesz się wcielić w któregoś z polityków).

Już dziś zamów naszą grę fabularną w dniu swoich urodzin (lub na inną okazję -  dzień dziecka, wieczór kawalerski, wieczór panieński, integracja pracowników, ). Przekonaj się co by było, gdyby rok 1939 się powtórzył.

Świat: 
Alternatywna wizja świata współczesnego

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas

W Trakcie Gry